שבילים ובישולים מושב ברקת

מחבאן שבתימן – למושב ברקת שבחבל מודיעין. נשות מושב ברקת מציגות עולם עתיק ומופלא ושימורו בברקת במפגשים אישיים, מרגשים וטעימים…

נשות מושב ברקת עלו לארץ כילדות במבצע מרבד הקסמים. מילדותן בחבאן העלומה שבדרום מזרח תימן, צמחו לנשים מרשימות ומרתקות המשמרות בחייהן בישראל את מסורתן הייחודית.

בטעמים וניחוחות של אש, בעשבי תבלין ומרפא, בריקוד, בשירה ובסיפור, מציעות נשות ברקת למבקרים חלון כניסה אל תרבותן על כל גווניה.

להלן מספר אפשרויות לאירוח בברקת: 

  1. 1. "להיות חבאנית"

מפגש שבמרכזו סיפור על עולם עתיק ומופלא וחיותו – שימורו בברקת. המפגש בלתי אמצעי, מרתק, מחוייך ומרגש.

פינת שתיה חמה ובה גם קפה לבן חבאני, כלולה במחיר.

משך המפגש – כ 45 דקות.

מחיר: 25 ₪ לאדם בקבוצה, כולל מע"מ. מינימום 20 משתתפים.

 

  1. "חבאן בניחוח של אש"

* "להיות חבאנית" + * "לחאח על האש": ביקור בחצר בית בברקת בו צופים בהדגמה של הכנת לחאח אדמדם שמרכיביו וטעמו מיוחדים והוא נעשה במיומנות עתיקת יומין על אש. הלחאח הוא מעין מאפה קרפ דקיק הנעשה מ"ראיי"- תערובת מחמצת. *המפגש כולל שתיה חמה, טעימות לחאח בדבש ו"קפה לבן", משקה חבאני מיוחד.

משך המפגש – כ 75 דקות.

מחיר: 35 ₪ לאדם בקבוצה, כולל מע"מ. מינימום 20 משתתפים.

 

  1. "חבאן גם כאן": פעילות מספר 2 + ארוחת מרק בשרית.

הארוחה כוללת מרק עשיר ובו נתחי בשר בקר, תפוחי אדמה ובצלים. המרק וכל מרכיביו מתובלים בעדינות בתערובות תבלין מעשה בית, המיוחדות למטבח החבאני. לצידן יוגש לחאח או פיתות חבאניות מעשה בית, סחוג, חילבה ו-ווקה (סלסת עגבניות חבאנית).

משך המפגש – כ 90 דקות

מחיר: 72 ₪ לאדם, כולל מע"מ. מינימום 15 משתתפים.

 

  1. חבאן – הסיפור המלא: בטעם, בשיר ובריקוד.

מפגש שבמרכזו סיפור על עולם עתיק ומופלא וחיותו – שימורו בברקת. המפגש עוצמתי ובלתי אמצעי, מרתק ומחויך.

כולל: – הסבר על חבאן של פעם ועל ברקת כיום מזוית ראיה אישית נשית. – קטע מומחז בשיר ובריקוד המספר אנקדוטות מחיי הנשים בחבאן כפי שהן מוצגות בטקסי חג או החינה. – ארוחה  מלאה שבמרכזה נתחי עופות ושנטמנו בתנור מיוחד בחצר ["מיפה"] בשיטת בישול עתיקת יומין הנהוגה בברקת עד היום. תפוחי אדמה, תבשיל קיטניות ["לאסיס"], מיני רטבים מיוחדים והכל – בניחוחות תערובות תבלינים תוצרת בית, עדינים ובריאים.

*קינוח –שתיה חמה בנוסח חבאן ודבר מתיקה מסורתי.

משך המפגש – כ 90 דקות.

מחיר: 100 ₪ לאדם כולל מע"מ, מינימום 15 משתתפים.

*** תוספת לביקור בחצר בית בברקת בו צופים בהדגמה של הכנת לחאח אדמדם שמרכיביו וטעמו מיוחדים והוא נעשה במיומנות עתיקת יומין על אש: 20 ₪ לאדם כולל מע"מ.

**לפעילות 3 ו 4 ניתן להזמין מנה צמחונית. בתאום מראש.

מושב ברקת, הממוקם בשפלה, כ-5 ק"מ צפונית מזרחית לנתב"ג, נוסד בשנת 1952 על ידי עולים מחבאן, חבל ארץ בדרום תימן. שמו, ברקת, כאחת מאבני החושן, חושף במעט את כוחן ויופיין של נשות המושב.

FEEDBACK

Description

Accessibility Statement