זוהי העונה הכי קסומה לצאת בה לטיול של שישי או שבת באזור חבל מודיעין ויער בן שמן.
האזור כולו רענן ומקושט במרבד עשב ירוק בוהק של אחרי הגשם, עם הצצה לסימני פריחה בין העצים הרחוצים.

לכבוד כל הטוב הזה בנינו עבורכם סופי שבוע מיוחדים – כשפריחה ואמנות נפגשים. יוצאים לטיול ומצטרפים למפגשים מרתקים עם אמניות שגרות במרחב הכפרי של האזור. לכל אחת מהאומניות תשוקה מיוחדת לטבע וליער הסובב אותן וכעת הן פותחות את דלתן למפגשי אמן ללא תשלום.

המלצות לסופי שבוע של אמנות סובבת יער בחודש ינואר 2022

מפגשי אמן (ללא עלות):

לפני או אחרי טיול באזור – ניתן להגיע לאחד ממפגשי האמן שמתקיימים במהלך חודש ינואר.

קסניה טופז בלפיד, ניתן ללמוד על אומנות בוטנית ולהתרשם מציוריה היפיפיים.
קסניה טופז היא ציירת המתמחה בציור בוטני. היא בעלת תואר שני באומנות מאחת האקדמיות הנחשבות במוסקבה ועוסקת בתחום כבר מעל ל-30 שנה. לפני כ-4 שנים, היא התחילה להתרכז ברישום וציור ציורים שאת ההשראה להם היא לוקחת מן הטבע. במהלך חודש ינואר, היא פותחת את הסטודיו שלה למפגש אומן חוויתי בו תספר על עצמה ועל טכניקת הציור המיוחדת שפיתחה בעצמה לרישום בוטני מהתבוננות.

👈 הפרטים – שישי ושבת | 21-22.1 | 11:00-15:00 | הארזים 59, לפיד | לפרטים נוספים: 054-7222541

סיגל בוריה בלפיד, תפתח את ביתה למפגש אמן והשראה.
לסיגל בוריה יש גלריית קרמיקה מקסימה בה היא מציגה ויוצרת את כלי הקרמיקה שלה. היא חיה ויוצרת אומנות רב תחומית, כאשר תחום ההתמחות שלה הוא קרמיקה עם אלמנטים מן הטבע. באומנותה היא משתמשת בענפים, קליפות וגזעים ומצאת להם שימושים יפיפיים. הסטודיו שבביתה יפתח למפגש אמן והשראה בו יוכלו המבקרים ללמוד על דרך היצירה שלה וההשראה אותה היא מקבלת מהטבע ומהמילה הכתובה.

👈 הפרטים – שישי | 28.1 | 09:00-13:00 | הזית 94, לפיד | לפרטים נוספים: 052-3421275

מיכל בן יוסף ממושב בית נחמיה, תדגים איך יוצרים כלי מכיל על הגלגל ותספר על המסע שעובר הכלי משלב ההכנה ועד הגשתו על שולחן האוכל. 
מיכל בן יוסף היא אמנית המתמחה בכלי קרמיקה. במפגש האומן איתה היא תספר ותדגים על יצירת כלי על האובניים. היא תספר על התהליך אותו עובר הכלי מרגע ההכנה ועד שהוא מוכן לחלוטין. מיכל מתעסקת בתחום כ-30 שנה ובתוך הסטודיו שלה, ניתן להתרשם ולקנות מהכלים אותם יצרה בעצמה ואף ליהנות מסדנאות קרמיקה חוויתיות. רוב כלי הקרמיקה אותם יוצרת מיכל הם כלי אוכל, בהם ניתן להשתמש בחיי היום יום.

👈 הפרטים – שישי | 21.1 | מושב בית נחמיה | הגעה בתיאום מראש | לפרטים נוספים והרשמה: 054-2133162

המלצות לטיולים עצמאיים בטבע:

מסלול נחל מודיעים הוא מסלול מעגלי של כ-5.5 ק"מ לאורך נחל מודיעים בו ניתן למצוא פריחה מקסימה של רקפות ונרקיסים ובו גם תפגשו את מצוק שילת, המצוק הטבעי הגבוה ביותר באזור והמוכר לרבים כאתר סנפלינג.

עוד מקום נהדר בו ניתן להתרשם מפריחת הנרקיסים וריחם המשכר הוא שטח הנמצא בסמוך לאנדרטת "אגרוף ורומח" באזור גבעת כ"ח. השטח כולו זרוע נרקיסים ורקפות, שגם הן יפרחו בקרוב, ומהווה את המקום המושלם לפיקניק בטבע. חשוב לשים לב, שאין שביל מסודר – ולכן, יש ללכת בזהירות בכדי לא לרמוס את הפרחים.

פריחה אזורית נוספת היא פריחתו של האיריס הארץ ישראלי אותו ניתן למצוא בשולי יער בן-שמן ותל חדיד וליהנות מיופיו. מדובר בפרח האופייני מאד לתקופת החורף ומאופיין בפריחה לבנה עם פס צהוב במרכז.עצמאיים 

ישובים הבאים אין אפשרות משלוח:
יישובי רמת הגולן וגבול הצפון, יישובי בקעת הירדן, יישובים מעבר לקו הירוק, יישובי עוטף עזה, יישובי הערבה, אילת וים המלח,בתי חולים , משרדי ממשלה, אוניברסיטאות.
לבדיקה פרטנית עבור המשלוח שלך שלח הודעה כאן ונשמח ליצור קשר בהתאם