חופשת חג הפסח היא הזדמנות נהדרת לצאת אל הטבע, לטייל בנופים ירוקים, ליהנות ממזג האוויר החמים עם בוא האביב וכמובן להשתתף במגוון פעילויות באתרי חבל מודיעין.

בין שלל הפעילויות יתקיימו חגיגה אפריקאית בניצוחה של להקת אפריקנה במקלט הקופים הישראלי, "פסטיבל קרליבך" במבוא מודיעים המציע יום חווייתי עם מוסיקה יהודית ואומנות מקורית ובכפר חשמונאי ילמדו כישורים הכרחיים לכל בני ישראל כמו כתיבה בקולמוס, ירי בחץ וקשת ועוד.

בנוסף, בפארק נאות קדומים יגלו בין שלל החוויות איך התנהגו עולי הרגל, אצל סבא מוטי יתקיימו סדנאות מיוחדות ליצירת בובות העץ המפורסמות שלו ביחד עם המבקרים, בחוות אלאדין יאכילו את תרנגולות החופש, ישתלו בעציצים ויכינו פיתות מקמח מצה וביער בן שמן יתקיים ניווט מרגש לכל המשפחה ואפשרות לטיול ריינג'רים מסעיר.

בעקבות העולה לרגל – פסח ססגוני בפארק נאות קדומים

חוה"מ פסח ימים א' – ד', 21-14 באפריל, ט"ז-י"ט בניסן תשע"ט, בשעות 9:00-17:00 (כניסה אחרונה בשעה 15:00)

קהל המבקרים בפארק יצא למסע מרתק בעקבות סיפורו של אחד מעולי הרגל ושלל החוויות שעבר בדרכו מבבל הרחוקה. לאחר בחירה באחד משני מסלולים קצר (1.5 ק"מ) וארוך (2.5) ישמעו המבקרים אודות פארק נאות קדומים ועל מיקומו המיוחד בדיוק בתוואי עולי הרגל בעת העתיקה. בנוסף, בכל מסלול פוגשים בדמויותיהן של בעלות מלאכה מוכשרות כדוגמת קולעת הסלים, רוקחת הצבעים ואורגת הבדים. כל אחת מהן תדגים את מלאכתה העתיקה, תציג את מרכולתה, תספר את סיפורה וכן את סיפור מפגשה המוזר עם עולה הרגל מסתורי אשר ביקר בסדנתה. פרט אחר פרט ייחשף סיפור מסעו של העולה הרגל ואולי, מי יודע? יתמזל מזלם של המבקרים גם לפגוש בו בכבודו ובעצמו בהצגה "שובו של העולה לרגל".

אל ההצגה המתקיימת בבימת הרועים, מגיעים במהלך שני המסלולים. ההצגה מספרת על כפר דייגים בבבל הרחוקה שלמד שהדרך לא פחות חשובה מהמטרה. שני המסלולים עוברים גם דרך בריכת שלמה שם מתקיים מופע מוסיקלי לכל המשפחה – מסע עולמי בעקבות הצלילים" – מופע החושף את המשתתפים לכלי נגינה ייחודיים ואותנטיים מרחבי העולם.

עוד בפארק, סדנת יצירה מחומרים מהטבע, מתחם בניה בלבני אדמה ובוץ, פעילות ניווט לגדולים, מתחם ג'ימבורי לקטנטנים, פינת חיות משק, מתחם מתקנים חקלאיים קדומים ונסיעה בתיורית– רכבת הפארק בסיור מרתק בין מתקנים חקלאיים עתיקים ונופי אביב (בתוספת תשלום).

עלות: 45 ₪ למשתתף מגיל 3.

לפרטים מלאים והרשמה: 08-9770770 ובאתר: www.n-k.org.il

 

סיור, פעילויות ובילוי בחול המועד פסח בכפר חשמונאי בשילת

במהלך חופשת פסח – מומלץ לתאם מראש

במהלך חופשת הפסח תתקיים בכפר חשמונאי בשילת פעילות מגוונת לכל המשפחה, החל משעה 10.30.

הפעילות כוללת הסבר קצר על מהות חג הפסח ומקורותיו כחג חירות ואביב לעם היהודי. העלאת ההצגה: "שלח את עמי" על ידי ההורים עצמם לילדיהם על פי טקסטים ותלבושות שבאתר, וכן סיור בכפר הכולל בין היתר הפעלת בית הבד העתיק, האכלת העיזים והתרנגולות בפינת החי, הכנת  שקיות צמחי מרפא, יצירת נרות שמן מחימר, כתיבה בקולמוסים באוהל הכתב בעברית עתיקה, מטווח חץ וקשת והדגמת טביעת מטבעות חשמונאיות ועוד.

לאחר הפעילות המשפחות מוזמנות לערוך פיקניק במקום על בסיס הכיבוד העצמי שיביאו עימן.

משך התכנית כולה כשעתיים וחצי -עד שלוש שעות.

מחיר: 35 ₪ לכל משתתף, במזומן בלבד.

לפרטים והרשמה לפעילות: זוהר ברעם 054-4480463 / kfarhash@012.net.il

 

פסח במקלט הקופים הישראלי – מרכז הצלה וחינוך

במהלך חופשת פסח, שעות פתיחה: בימים א-ה, שבת וחג בשעות 10:00-16:00; יום ו' וערב חג בשעות 10:00-14:00 (אפשר לשהות במקום שעתיים לאחר הסגירה)

מקלט הקופים הישראלי (ע"ר) מרכז הצלה וחינוך הוא עמותה להצלה ושיקום קופים. למרכז ההצלה מגיעים קופים שיצאו ממעבדות מחקר, קופים שהוברחו ארצה וגודלו בתנאים קשים, קופים שאנשים ניסו לגדל בניגוד לחוק בבתים בניסיון עקר להופכם לחיית מחמד, וכן כל קוף אחר במצוקה. ב"בית ספר לקופים"  שנמצא במרכז ההצלה לומדים הקופים כיצד לחיות שוב בחברת קופים, דבר שכה חשוב לרווחתו הנפשית של כל קוף.

חלק ממרכז ההצלה פתוח למבקרים ובו מתקיימים סיורים לימודיים וחווייתיים לכל הגילאים. הסיור כולל גם ג'ימבורי ענק, ספורט אתגרי ופינת יצירה. ובמיוחד לפסח – להקת אפריקנה בשירה וסיפורים מהכפר האפריקאי.

מחיר: 48 ₪ (כרטיסים 1+1 במגוון מועדוני לקוחות)

לפרטים נוספים: 08-9285888 / www.ipsf.org.il

 

'פסטיבל קרליבך' במושב מבוא מודיעים

חול המועד פסח, יום שני 22 באפריל, בשעות  12:00-21:00

ביריד הכפרי המסורתי של קהילת הרב שלמה קרליבך במבוא מודיעים, שלל מופעי מוזיקה יהודית עכשווית על הבמה המרכזית לצד למעלה מ-70 דוכנים של יצירה ואומנות מקומית מקורית. זאת לצד פעילות מגוון לכל הגילאים הכוללת אוהל נשים, מתחם ילדים כולל יצירות, הופעות, הפעלות ועוד הפתעות.

מחיר: 50 ₪ למבוגר / 25 ₪ לילד מתחת גיל 18 / משפחה 150 ₪ (3+ ילדים מתחת גיל 18)

לפרטים נוספים: www.moshavfair.com ובעמוד הפייסבוק The moshav country fair

 

חוות הזיתים אלאדין בכפר רות

כל חוה"מ – בתאום מראש בלבד

בסיורי פסח נאכיל תרנגולות חופש ונשמע על חייהן (חג החירות), נכין פיתות מקמח מצה (חג המצות),

נלמד על צמחים בערוגות צמחי המרפא (חג אביב) ונשתול אחד מצמחי המרפא בעציץ פרטי. אל תשאירו את סבא/סבתא בבית, יש לנו קלנועית בשבילם, רק תגידו מראש.

מחיר: 35 ש"ח למבוגר / ילד

לפרטים והרשמה לפעילות: 054-3141822/4

הבובות של סבא מוטי, מושב גינתון (משק 45) – להוציא חיוך מעץ

ימים שני עד רביעי 22-24 באפריל בשעות 10:00-16:00

סבא מוטי פותח בחג הפסח את סדנת האומן והגלריה בביתו במושב גינתון לתצוגת בובות העץ הקסומות שהוא יוצר ביד אומן ובאהבה רבה. הבובות שובות לב ומרתקות ילדים ומבוגרים כאחד. לילדים הנאה מרובה ולמבוגרים קצת נוסטלגיה ולכולם ביחד קצת יותר חיוך. בתצוגה: בובות מורכבות מ-20 עד-30 חלקים, כאשר החיבור המיוחד שלהם מאפשר גמישות רבה  החל מפעילות ספורטיבית וכלה בריקוד בלט. בובות עץ/חבל של דמויות אדם וחיות, בובות זעירות המשולבות במתקנים של גני שעשועים ולונה פארק.

בנוסף, מציע סבא מוטי פעילות יצירתית במהלכה יבנה סבא מוטי יחד עם המשתתפים בובת עץ/חבל על פי בחירתם וטעמם. בוחרים גוף, גפיים (כדורים) חבלים וכובע וסבא מוטי מלווה בתהליך ההרכבה ובתום ההרכבה הבובה תיסע איתם הביתה. מתאים לילדים ומבוגרים כאחד.

זמן פעילות משוער: 60-90 דקות. ברישום מוקדם בלבד!

הפעילות מותנית במזג אויר נאה, במקרה של ספק נא להתעדכן.

מגיעים ב waze – "הבובות של סבא מוטי"

מחיר: התצוגה ללא תשלום. פעילות היצירה: במחיר 55 ₪ (מתוך זה עלות הבובה 50 ₪)

לפרטים והרשמה לפעילות: 050-6688680 / motishvartz@walla.co.il

Navigo מנווטים לך חוויה – ניווט ספורטיבי חוויתי לכל המשפחה, פסח ביער בן שמן

בתאריכים: 16-17/4 בין 9:00 ל- 17:00 ו – 21-22/4 – בין 9:00 ל- 17:00

ניווט ספורטיבי לכל המשפחה ובמגוון רמות קושי, עם ניקוד! בפסח נצא לטיול ניווט אתגר ביער עם כתב חידה בנקודות שונות במרחב. כל תחנת ניווט שווה נקודות – ככל שמבקרים ביותר תחנות ניווט, צוברים יותר נקודות. המטרה – להגיע לכמה שיותר אתרים ללא שימוש בעזרים מלבד ערכות הניווט הכוללות מפות מותאמות ומצפן טיולים.
ההרשמה לפעילות מראש בלבד! *ייתכנו שינויים בשעות ובתאריכים, עדכונים יפורסמו באתר.

מחיר: המחיר לערכה נע בין 120 ל-220 ₪ (תלוי בכמות המשתתפים).  

לפרטים והרשמה לפעילות: https://goo.gl/ozXatG

יצירת קשרinfo@navigo.co.il | 077-6704470

 

טיולי ריינג'רים ביער בן שמן עם בן שמן ריינג'רס

בימי חול המועד, בתאום מראש בלבד    

בן שמן ריינג'רס מציעים טיולי ריינג'רים מסעירים ביער בן שמן.

לפרטים והרשמה לפעילות: 054-660709

ישובים הבאים אין אפשרות משלוח:
יישובי רמת הגולן וגבול הצפון, יישובי בקעת הירדן, יישובים מעבר לקו הירוק, יישובי עוטף עזה, יישובי הערבה, אילת וים המלח,בתי חולים , משרדי ממשלה, אוניברסיטאות.
לבדיקה פרטנית עבור המשלוח שלך שלח הודעה כאן ונשמח ליצור קשר בהתאם