פסטיבל חם בחנוכה תש"פ

הדלקת נרות בסגנון יהודי חבאן ובסגנון הרב המזמר שלמה קרליבך, מסיק זיתים, פינות חי מלאות ליטופים, מסע בעולם הקופים, ניווטים משפחתיים, הכנת בובות מעץ או נרות מחימר ושעווה, הטבעת מטבעות בכפר חשמונאי משוחזר, סיורים מודרכים ועוד

והכל, בחבל מודיעין – האזור בו חיו ופעלו המכבים!

באנר לאתר חבל מודיעין

פעילויות פסטיבל חם בחנוכה בחבל מודיעין:

בעקבות תעלומת קברי המכבים – תחנת מידע במתחם קברי המכבים
המטיילים יקבלו דף הסבר על אטרקציות חנוכה באזור וכן המלצה לסיור עצמי (מתאים עם עגלות ילדים) – 'בעקבות תעלומת קברי המכבים'.
מתי? ימים רביעי עד שישי 25-27/12, בשעות 9:00-16:00.
איפה? במתחם קברי המכבים (בפניה מכביש 443).
כמה? הפעילות ללא תשלום.

הפנינג ארכאולוגיה וסיורים בשרידי מבצר חשמונאי בתל חדיד
בראש תל חדיד תתקיים חגיגה ארכאולוגית לכל המשפחה בשיתוף רשות העתיקות, הכוללת תחנות יצירה ברוח החג וסיור מודרך בתל בו נחשפו לאחרונה שרידיו של המבצר המוזכר בספר החשמונאים: "ושמעון בנה את מבצר חדידה בשפלה ויחזק את המבצר בדלתיים ובריח". (חשמונאים א', י"ב פסוק ל"ט).
מתי? ימים רביעי וחמישי 25-26/12 בשעות 10:00-15:00.
איפה? בראש תל חדיד.
כמה? כל הפעילויות ללא תשלום. מספר המקומות מוגבל.

הצגת תאטרון אספלט "אחרוני המכבים" ביער בן שמן
במעבה יער שמן תוכלו לפגוש את "אחרוני המכבים" – מפגש קומי לכל המשפחה המציג שלושה לוחמים יהודים מימי החשמונאים. המופע מפתיע ומשלב טקסטים עתיקים, אקרובטיקה, תמונות מהחיים לפני אלפיים שנה, נגינה בכלים עתיקים, שירת פיוטים, להטוטי חרבות והרבה הומור בריא, מבית תיאטרון אספלט.
מתי? ימים חמישי ושישי 26-27/12 בשעות 10:00 ו-11:30
איפה? ביער בן שמן
כמה? הפעילות ללא תשלום, אך מספר המקומות מוגבל.
מותנה בהרשמה מראש במייל: info@thm.org.il

הדלקת נר חנוכה עם האחים סולומון במבוא מודיעים
השריפה שכילתה את מושב מבוא מודיעים בל"ג בעומר האחרון לא ריפתה את ידיהם של חסידי הרב קרליבך תושבי המקום, והם שוב מתכנסים לקיים הדלקת נרות חווייתית ומיוחדת בבית הכנסת של היישוב שהיה מהשרידים היחידים של השריפה. מוזמנים להכיר את תושביו של היישוב הייחודי, המשמר את מסורתו העשירה של הרב שלמה קרליבך (הרב המזמר). את הדלקת הנרות תלווה נגינתם של האחים סלומון בני המקום, באווירת קרליבך של שמחה ואור.
מתי? יום רביעי, 25/12 בשעה 15:30.
איפה? במבוא מודיעים.
כמה? הפעילות ללא תשלום.

הדלקת נר חנוכה במסורת יהדות חבאן במושב ברקת
'דשנת בשמן ראשי…'- הדלקת נרות בנוסח יהדות חבאן, וחשיפה למנהגי העדה החבאנית בחג החנוכה. החבאנים הם קהילה יהודית מדרום תימן שנבדלת במנהגים, מלבושים ומאכלים שונים ומקיימת הדלקת נרות שהפכה לטקס מרתק. את הנרות ידליקו בבית של טובה הלל, ויתנו הסבר על מסורת יהדות חבאן עם הדגמה קצרה מטקס החינה המסורתי וטעימת מאפים מסורתיים לחנוכה שהקהילה מכינה במשך דורות.
מתי? יום ראשון, 29/12 בשעה 16:00.
איפה? במושב ברקת.
כמה? הפעילות ללא תשלום, אך מספר המקומות מוגבל.
מותנה בהרשמה מראש במייל:  neta1818@walla.com

משחק 'מרוץ המכבים' – מרוץ עם כתב חידה סלולרי חוויתי של 'יש לאן' | ניווט עצמי (במכוניות פרטיות) במהלך כל חנוכה
משחק ניווט סלולרי חוויתי של 'יש לאן', מרוץ בעקבות כתב חידה (במכוניות פרטיות) ברחבי חבל מודיעין בעקבות המכבים ובדרך פוגשים חוויות מפתיעות. יוצאים לנווט בכל זמן שתבחרו. המשחק מתאים לכל גיל ומשלב אתגר, גיבוש משפחתי וכיף בעקבות סיפור המכבים, במקומות בו חיו ופעלו.
מתי? במהלך כל חנוכה.
איפה? רחבי חבל מודיעין.
כמה? עלות מסובסדת למשפחה: 129 ₪.
לפרטים: לפרטים נוספים והורדת המשחק: https://www.nivut.co.il

ניווט ספורטיבי עממי למשפחות באזור קברי המכבים, מועדון ניווט חבל מודיעין
כל המשפחה מנווטת בעזרת ערכת ניווט מיוחדת ופותרת כתב חידה נושא פרסים, "בעקבות המכבים". הפעילויות החווייתית תתקיים במתחם 'יער ברזיל' שבאזור קברי המכבים (שילוט מכביש 443).
מתי? ימים רביעי וחמישי, 25-26/12 בשעות 09:00-12:00.
איפה? מתחם 'יער ברזיל'.
כמה? הרשמה מראש מוזלת (עד לתאריך 23/12) במחיר של 50 ש"ח באשראי.
לחצו כאן לניווט ביום רביעי 25/12
לחצו כאן לניווט ביום חמישי 26/12
ערכה משפחתית ביום האירוע: 65 ש"ח למשפחה (במזומן בלבד)
פרטים נוספים: 054-4778111 ובאתר: www.nivut.org.il

מאירים את ארץ המכבים – בשיתוף מרכז סיור ולימוד בשבילוד
"לא ארץ נוכריה לקחנו ולא ברכוש זרים משלנו, כי אם נחלת אבותינו… כך ביקש יהודה המכבי לחזק את אחיו החשמונאים שביקשו להמשיך ולהחזיק בארץ"
בואו הצטרפו לסיור לכל המשפחה בארץ המכבים שבמרחב בן שמן, בסיור נשמע את סיפור חייהם של החשמונאים, נבין למד בחרו להתגורר דווקא באזור זה, נסייר באתרים סביב סיפור החנוכה והניסים אשר קרו בימים ההם.
את הקינוח נערוך בהדלקת נרות משותפת בחנוכייה גדולה בראש תל גמזו ונפרסם את נס החנוכה בראש חוצות.
מתי: יום חמישי, 26/12 נפגשים בשעה 13:15 במצפה מודיעין
סיום בתל גמזו בשעה 17:30.
איפה: במצפה מודיעין (נדרשת הקפצת רכבים).
פרטים נוספים: הסיור ללא תשלום.

טיול לאור עששיות ביער בן שמן עם קק"ל
טיול בחשיכה לאור עששיות. נחוש ונלמד על חיי הלילה ביער (האם ער הוא, או שמא הולך לישון), נשמע סיפורי גבורה, נתרגש מאגדות וצ'יזבטים מרתקים אשר יילוו אותנו לאורך המסלול. נשמע על היער ופיתוחו, על קק"ל ופעולותיה למניעת אש. נדליק נרות חנוכה ונקנח בתה צמחים טעים וחמים.
הסיור מתאים להורים ולילדים (מגיל 5. לא תתאפשר השתתפות של ילדים צעירים יותר). הסיור אינו נגיש לכיסאות גלגלים ועגלות ילדים. כל משפחה תקבל עששית אחת. מספר המשתתפים מוגבל.
קיום האירוע מותנה במזג אויר מתאים ובמספר מינימלי של נרשמים.
מתי? יום חמישי 26 בדצמבר 2019, כ"ח כסלו בשעה 18:00. משך הטיול כשעתיים וחצי.
איפה? יער בן שמן
כמה? 20 שקלים לכל משתתף. מותנה בהרשמה מראש.
להרשמה ופרטים נוספים, קו ליער: 1-800-350-550

סיור לציון 72 בשנים לשיירת בן שמן – בשיתוף מרכז סיור ולימוד בשבילוד
בא' בטבת תש"ח (14.12.1947) יצאה שיירה עמוסה באספקה ובכוחות תגבורת, מפתח תקוה לכפר הנוער בן שמן, שהיה נתון במצור. סמוך לבסיס הצבא הבריטי בבית נבאללה, הותקפה השיירה בידי כוחות הלגיון הירדני, ושלושה עשר מלוחמיה נפלו. 72 שנים אחרי אותו הקרב, נשוב לאותו המקום ונצעד בדרכה של שיירת בן שמן, להרגיש את המקום ולשמוע הסיפור הייחודי החשוב המעשיר והמלמד. הסיור החוויתי מתחיל בכפר הנוער בן שמן ומסתיים באנדרטה לזכר השיירה בכניסה למושב בית נחמיה שם נקיים טקס אזכרה קצר בנוכחות המשפחות. (חלק מהמסלול בכלי רכב).
מתי? ביום ראשון, נר שביעי של חנוכה, א' טבת, 29/12 בשעות 12:30 – 15:30
איפה? בכניסה לכפר הנוער בבן שמן.
פרטים נוספים: הסיור ללא תשלום אך נדרשת הרשמה מראש באתר מרכז סיור בשבילוד: www.bishvilod.co.il

התנסות בחיי החשמונאים, כפר חשמונאי, שילת
איך חיו החשמונאים? איך שילמו על סחורות בלי שטרות ואפליקציות? 'כפר חשמונאי' הוא שיחזור בן ימינו של כפר קדום מתקופת החשמונאים. סיור מודרך בכפר ייקח את המבקרים דרך בית הבד העתיק, אל השוק ואל חוויות חיי היום יום של החשמונאים. המחזה "מתיתיהו מספר" בשיתוף הקהל מעיר לחיים את סיפור המכבים, הילדים יוכלו ליצור נרות שמן מחימר, לקבל טעימה מהטבעת מטבעות חשמונאיות, כתיבה בקולמוסים וגם להאכיל את חיות החווה, להכין ולקחת שקית צמחי מרפא הביתה ועוד. ניתן לערוך פיקניק במקום.
מתי? 24-30 בדצמבר, בשעות 11:00-13:30
איפה? כפר חשמונאי, שילת.
כמה? 35 ₪ לאדם. (ילדים מגיל 3 מחויבים בתשלום).
לפרטים והרשמה: 0544480463 / kfarhash@012.net.il

מסע מרתק אל עולם הקופים, מרכז הצלה וחינוך מקלט הקופים הישראלי, יער בן שמן
במיוחד לחנוכה במרכז להצלת הקופים, עם סדנת נרות מחימר ומשעווה, הכנת סופגניות, הכרות עם עולמם המרתק של הקופים ועם מרכז ההצלה. בנוסף במקום: מתקן ג'מבורי ענק בן 4 קומות ומתחם ספורט אתגרי עם אומגה, קיר טיפוס ומסלול חבלים.
מתי? 4-10 בדצמבר שעות פתיחה: כל יום למעט שישי, בשעות: 10:00-15:00, ימי שישי: 10:00-14:00, אפשר להישאר עד שעתיים לאחר סגירת הקופות.
איפה? מקלט הקופים הישראלי, יער בן שמן.
כמה? 48 ₪, הנחות במגוון מועדונים.
פרטים נוספים: 08-9285888 / www.ipsf.org.il

״באנו חושך לגרש״חוות הזיתים אלאדין, כפר רות
סיורים משפחתיים בנושא הזית ושמן הזית, בהם נראה איך מפיקים שמן בבית הבד, איך הדליקו איתו את המנורה בבית המקדש, ומה עוד אפשר להכין ממנו. לפי מצב הזיתים על העץ נעשה אחת משתי פעילויות: הילדים ימסקו זיתים ויכבשו אותם או יאספו זיתים שנשרו ויראו איך מכינים מהשמן שלהם סבון. בנוסף יאכילו תרנגולות חופש וישמעו על חייהן יטחנו חיטה לקמח  ויכינו פיתה (וגם המבוגרים יקבלו).
מתי? 24-30/12 בשעות 10:00, 12:00, 14:00.
איפה? חוות הזיתים אלאדין, כפר רות.
כמה? 35 ₪ למבוגר/ילד (מזומן/ שיק/Paybox), בהרשמה מראש בלבד.
לפרטים והרשמה: 054-3141822/4

"בחזרה לארץ החשמונאים" – פארק נאות קדומים
נחזור אל ארץ החשמונאים, נכנס לאווירה במתחם תחפושות לכל המשפחה, נפגוש "בחייל מכבי" שישלח אותנו למשימת איסוף רמזים באמצעותם נענה על חידות ונוכל לזכות במטבע ניצחון מהמטבעה הייחודית. ניפגש עם הקדרית, אשר תדגים את עבודתה על האובניים, נשמע על ההתפתחות של נרות השמן ובמתחם היצירה נגרש את החושך בהכנת נרות שמן. ונבקר בתערוכה "במה מדליקין" שם נכיר שמנים נוספים העשויים מהחומרים בטבע ששימשו גם הם למאור.
לאורך מסלול ההליכה ניפגש בתחנות הדרכה ופעילות, בגורן נשמע על חיי התושבים של הארץ הקדומה, נתנסה בעבודות השדה וזריעת גרעיני החיטה בחצרות היצהר נכין שמן זית כמו בתקופת המקרא. הסקרנים שירצו לראות עוד מארץ החשמונאים יוכלו לעשות זאת על התיורית – רכבת הפארק על גלגלים, במסלול נלווה.
בנוסף פארק נאות קדומים מזמין ל"ניווט נבון" לזכרו של יצחק נבון הנשיא ה- 5 אשר היה גם יו"ר פארק נאות קדומים. הניווט יקח אתכם בין נקודות ציון שונות ברחבי הפארק ובאמצעות מילים שתקבלו בהן תרכיבו טקסט על פסיפס חייו ל הנשיא, הניווט אינו מתאים לעגלות ומומלץ לילדים מעל גיל 5.
מתי: ימים ג'-ו' 24-27.12 כ"ו – כ"ט בכסלו.  יום א' 29.12. א' בטבת. שעות פעילות: ימי חול –  9:00-16:00, כניסה אחרונה בשעה 14:00. יום ו'  –  8:30-13:00, כניסה אחרונה בשעה 11:00.
איפה: פארק נאות קדומים.
כמה: מחיר: 40 ₪ לאדם מגיל 3. *נסיעה בתיורית בתוספת תשלום
לפרטים נוספים: 08-9770770 | www.n-k.org.il

להוציא חיוך מעץ ולהכין בובה לבחירתך! הבובות של סבא מוטי, גינתון
סבא מוטי פותח את ביתו בחג החנוכה לתצוגת בובות העץ הקסומות שהוא יוצר ביד אומן ובאהבה רבה. הבובות הקטנות שובות לב ומרתקות ילדים ומבוגרים כאחד. הבובות מורכבות, גמישות ומיוחדות, חלקן בנויות מ30 חלקים שונים! החיבור המיוחד של המרכיבים מאפשר גמישות רבה והן יכולות להפגין ספורטיביות וחלקן אפילו רוקדות בלט!
לסבא מוטי יש בובות עץ וחבל בדמויות אדם וחיות, בובות זעירות המשולבות במתקנים של גני שעשועים ולונה פארק ועדו המון סוגים. בחנוכה סבא מוטי פותח את הסטודיו לפעילות בתשלום ומלמד ילדים לבנות בובות עץ וחבל כמו שירצו: גוף, גפיים וראש. בסיום תהליך ההרכבה לוקחים את הבובה הביתה, למזכרת ולמשחק.
מתי? 24-26/12, בשעות 10:00-16:00
איפה? הבית של סבא מוטי, גינתון.
כמה? מחיר הפעילות:  55 ₪.
פרטים: זמן פעילות משוער 60-90 דקות. מתאים לילדים ומבוגרים כאחד. רצוי להגיע 15 דקות לפני תחילת הפעילות. במקרה של  גשם יש להתעדכן. לסדנאות יש צורך ברישום מוקדם.
לפרטים נוספים והרשמה: 050-6688680, www.motispuppets.co.il

Navigo – ניווט ספורטיבי חוויתי לכל המשפחה במתחם אנדרטת 'אגרוף ורומח'
ניווט ספורטיבי לכל המשפחה ובמגוון רמות קושי, עם ניקוד! אתגר משפחתי הכולל ערכת ניווט שתשלח אתכם המשפחות אל נקודות עניין שונות במרחב. ככל שעוברים ביותר נקודות ציון כך צוברים יותר ניקוד. המטרה – להגיע לכמה שיותר אתרים ללא שימוש בעזרים מלבד ערכות הניווט הכוללות מפות מותאמות ומצפן טיולים.
מתי? 12 (יום ג'), 27/12 (יום ו'), 29/12 (יום א'), 30/12 (יום ב'), תחילת הדרכה בשעה 10:00 בבוקר.
*ייתכנו שינויים בשעות ובתאריכים בעקבות שינויי מזג אוויר, עדכונים יפורסמו באתר.
איפה? הכינוס נמצא באנדרטת אגרוף ורומח (מדרום לכביש 465).
כמה? *הרשמה מוקדמת במחיר מוזל! (עד התאריך 15/12 בשעה 22:00) המחיר לערכה נע בין 100 ל-240 ₪ (תלוי כמות המשתתפים).
השתתפות בפעילות מותנה בהרשמה מראש בלבד.
לפרטים והרשמה:  http://navigo.co.il/הצטרפו-לניווט/  יצירת קשר: info@navigo.co.il
077-6704470

סדנת חנוכיות מקרמיקה בסטודיו של סמדר פלג, רינתיה
סדנת קרמיקה משפחתית בה כל אחד יכול ליצור חנוכיות או יצירה אחרת לפי רצונו עם סמדר פלג, אומנית רב-תחומית ומורה בכירה לאומנויות המתמחה בפיסול, ציור, פסיפס, עבודות קרמיקה, תכשיטים, עיסת נייר, שילוב אומנויות ועוד.
מתי? במהלך חופש חנוכה.
איפה? רינתיה.
לפרטים: 054-6661818

טיולי ריינג'רים ביער בן שמן עם בן שמן ריינג'רס.
בן שמן ריינג'רס מציעים טיולי ריינג'רים מסעירים ביער בן שמן, בתאום מראש בלבד.
לפרטים והרשמה: 054-6607099 https://www.benshemen.com /
מתי: במהלך חופש חנוכה (סגור בשבת).
איפה: יער בן שמן.

FEEDBACK

Description

Accessibility Statement