פסח מלא פעילויות בחבל מודיעין

חג הפסח הוא הזדמנות נהדרת לצאת אל הטבע, לטייל בנופים ירוקים, ליהנות ממזג האוויר החמים עם בוא האביב וכמובן להשתתף במגוון פעילויות באתרי חבל מודיעין, המרחב הכפרי של יערות בן שמן.
בין שלל הפעילויות במרכז הארץ יתקיימו חגיגה אפריקאית בניצוחה של להקת אפריקנה במקלט הקופים הישראלי, "יריד המושב" במבוא מודיעים המציע יום חווייתי עם מוסיקה יהודית ואומנות מקורית, בכפר חשמונאי ילמדו כישורים הכרחיים לכל בני ישראל כמו כתיבה בקולמוס, ירי בחץ וקשת ועוד.
בנוסף, בפארק נאות קדומים יצאו למסע מרתק "בשביל הסביבה" ויגלו כי כבר לפני אלפי שנים דאגו אבותינו לאיכות הסביבה, אצל סבא מוטי יתקיימו סדנאות מיוחדות ליצירת בובות העץ המפורסמות שלו ביחד עם המבקרים, בחוות אלאדין יאכילו את תרנגולות החופש, ישתלו בעציצים ויכינו פיתות מקמח מצה וביער בן שמן יתקיים ניווט מרגש לכל המשפחה ואפשרות לטיול ריינג'רים מסעיר.
"בשביל הסביבה" – פסח ירוק בפארק נאות קדומים
חוה"מ פסח  ימים א'-ד', 1-4 לאפריל 2018, ט"ז-י"ט בניסן תשע"ח
בשעות 9:00-17:00, כניסה אחרונה עד השעה 15:00
חיסכון במים, מחזור ושמירה על הסביבה הן לא פעולות שהתחילו רק בשנים האחרונות. כבר לפני אלפי שנים דאגו אבותינו לאיכות הסביבה, בדרכים "מעט" שונות ממה שכולנו מכירים כיום.
בפסח הזה, כל המשפחה מוזמנת לחוויה ייחודית שכולה איכות וסביבה בה תגלו כיצד פתרו בעבר את הבעיות עמן אנו מתמודדים כיום מבלי לפגוע או לזהם את הסביבה: כיצד חסכו מים, מחזרו חומרים, פיקחו על ניצול יתר של הסביבה ודאגו לשמר אותה למען הדורות הבאים.
ניתן לבחור בין שני מסלולי הליכה נוחים ומותאמים לעגלות (מסלול קצר כ-1.5 ק"מ ומסלול ארוך כ-2 ק"מ ) אשר שניהם מוקפים במרבדי פריחה אביבית ולאורכם תחנות מודרכות ומגוון פעילויות:
* הצגה לכל המשפחה: "באלגור בבלאגן" – הצגה מקורית. סיפור על כפר עם בעיות של "להיות או לא להיות " ואיך אם רק נחשוב טיפה אחרת ונתחשב קצת באחר כל בעיה חיש קל נפתרת "זה נהנה – זה לא חסר"… בשעות: 12:00, 13:00, 14:00, 15:00, 16:30. משך ההצגה כ- 25 דקות
* מופע מוסיקלי: "מסע עולמי בעקבות הצלילים". במופע נפגוש כלי נגינה מיוחדים מרחבי העולם כמו: "הדיג'רידו", קוסם הצלילים מאוסטרליה, נבל הפה עם צלילים ממונגוליה, חליל אוברטונים אינדיאני ועוד… בשעות: 11:30, 12:30, 13:30, 14:30, 15:30, 16:30. משך המופע כ- 25 דקות
* מתחם יצירה – הכנת חלילים מחומרים ממוחזרים.
* מתחם מתקנים חקלאיים קדומים: טחנת קמח, גלגל אנטיליה, קילון, בית בד ועוד.
* פינת חיות משק וצפייה ב"גז".
* התנסות בטווית צמר
* מתחם בנייה מלבני בוץ
* ג'ימבורי לקטנטנים
תיורית – סיור ברכבת הפארק מלווה הסברים והשכרת אופניים – בתשלום נוסף
מחיר: 45 ₪ למשתתף מעל גיל 3
לרכישה בהנחה במחיר 35 ₪ בלבד: www.tixwise.co.il/neot
לפרטים נוספים: www.n-k.org.il / 08-9770770

סיור, פעילויות ובילוי בחול המועד פסח בכפר חשמונאי בשילת
בתאריכים 30 במרץ ועד 7 באפריל 2018 תתקיים בכפר חשמונאי בשילת פעילות מגוונת לכל המשפחה. התכנסות בשעה 10.30 במרכז המבקרים.
הסבר קצר ממנהל האתר על מהות חג הפסח ומקורותיו כחג חירות ואביב לעם היהודי.
העלאת ההצגה: "שלח את עמי" על ידי ההורים עצמם לילדיהם על פי טקסטים ותלבושות שבאתר.
וסיור בכפר הכולל בין היתר הפעלת בית הבד העתיק, האכלת  העיזים והתרנגולות בפינת החי, הכנת  שקיות צמחי מרפא, יצירת נרות שמן מחימר, כתיבה בקולמוסים באוהל הכתב בעברית עתיקה, מטווח חץ וקשת והדגמת טביעת מטבעות חשמונאיות.
לאחר הפעילות המשפחות מוזמנות לערוך פיקניק במקום על בסיס הכיבוד העצמי שיביאו עימן.
משך התכנית כולה כשעתיים וחצי -עד שלוש שעות.
מחיר: 35 ₪ לכל משתתף, במזומן בלבד.
לפרטים והרשמה לפעילות: זוהר ברעם 054-4480463 / kfarhash@012.net.il

פסח במקלט הקופים הישראלי – מרכז הצלה וחינוך
במהלך פסח 31/3-7/4, שעות פתיחה: בימים א-ה, שבת וחג בשעות 10:00-16:00; יום ו' וערב חג בשעות 10:00-14:00 (אפשר לשהות במקום שעתיים לאחר הסגירה)
מקלט הקופים הישראלי (ע"ר) מרכז הצלה וחינוך הוא עמותה להצלה ושיקום קופים. למרכז ההצלה מגיעים קופים שיצאו ממעבדות מחקר, קופים שהוברחו ארצה וגודלו בתנאים קשים, קופים שאנשים ניסו לגדל בניגוד לחוק בבתים בניסיון עקר להופכם לחיית מחמד, וכן כל קוף אחר במצוקה. ב"בית ספר לקופים"  שנמצא במרכז ההצלה לומדים הקופים כיצד לחיות שוב בחברת קופים, דבר שכה חשוב לרווחתו הנפשית של כל קוף.
חלק ממרכז ההצלה פתוח למבקרים ובו מתקיימים סיורים לימודיים וחווייתיים לכל הגילאים. הסיור כולל גם ג'ימבורי ענק, ספורט אתגרי ופינת יצירה. ובמיוחד לפסח – להקת אפריקנה בשירה וסיפורים מהכפר האפריקאי.
מחיר: 48 ₪
רכישה בהנחה במחיר 38 ₪ בלבד: www.tixwise.co.il/kofim
לפרטים נוספים: 08-9285888 / www.monkeypark.co.il

יריד הכפר ה-21 במושב מבוא מודיעים  
חול המועד פסח, יום שני, י"ז ניסן, 2.4.18 בשעות 12:00-21:00
ביריד הכפרי המסורתי של קהילת הרב שלמה קרליבך במבוא מודיעים, שלל מופעי מוזיקה יהודית עכשווית על הבמה המרכזית לצד למעלה מ-70 דוכנים של יצירה ואומנות מקומית מקורית.
והשנה גם פסטיבל ילדים עשיר עם הופעות מוזיקליות מדליקות ולהטוטנות, מתחם הישרדות כולל תחרות ירי בחץ וקשת, יצירה, בועות סבון ענקיות ועוד.
מחיר: 50 ₪ למבוגר / 25 ₪ לילד מתחת גיל 18 / משפחה 150 ₪ (3+ ילדים מתחת גיל 18)
לפרטים נוספים: www.moshavfair.com / 08-8560568

חוות הזיתים אלאדין בכפר רות
כל חוה"מ – בתאום מראש בלבד
בסיורי פסח נאכיל תרנגולות חופש ונשמע על חייהן (חג החירות), נכין פיתות מקמח מצה (חג המצות),
נלמד על צמחים בערוגות צמחי המרפא (חג אביב), וגם נאסוף זיתים שנשרו, נראה איך מפיקים שמן ומכינים ממנו סבון טבעי (וכל ילד יקבל סבון… שילוב של עבודת פרך, עם ניקיון לפסח). אל תשאירו את סבא/סבתא בבית, יש לנו קלנועית בשבילם, רק תגידו מראש.
מחיר: 35 ש"ח למבוגר / ילד
לפרטים והרשמה לפעילות: 054-3141822/4

הבובות של סבא מוטי, מושב גינתון (משק 45) – להוציא חיוך מעץ
1-3 באפריל, בשעות 10:00-16:00
סבא מוטי פותח בימים ראשון, שני ושלישי בחג הפסח את סדנת האומן והגלריה בביתו במושב גינתון לתצוגת בובות העץ הקסומות שהוא יוצר ביד אומן ובאהבה רבה.
הבובות שובות לב ומרתקות ילדים ומבוגרים כאחד. לילדים הנאה מרובה ולמבוגרים קצת נוסטלגיה ולכולם ביחד קצת יותר חיוך. בתצוגה: בובות מורכבות מ-20 עד-30 חלקים, כאשר החיבור המיוחד שלהם מאפשר גמישות רבה  החל מפעילות ספורטיבית וכלה בריקוד בלט. בובות עץ/חבל של דמויות אדם וחיות, בובות זעירות המשולבות במתקנים של גני שעשועים ולונה פארק.
בנוסף, מציע סבא מוטי פעילות יצירתית במהלכה יבנה סבא מוטי יחד עם המשתתפים בובת עץ/חבל על פי בחירתם וטעמם. בוחרים גוף, גפיים (כדורים) חבלים וכובע וסבא מוטי מלווה בתהליך ההרכבה ובתום ההרכבה הבובה תיסע איתם הביתה. מתאים לילדים ומבוגרים כאחד.
זמן פעילות משוער: 60-90 דקות. ברישום מוקדם בלבד!
הפעילות מותנית במזג אויר נאה, במקרה של ספק נא להתעדכן.
מגיעים ב waze – "הבובות של סבא מוטי"
מחיר: התצוגה ללא תשלום. פעילות היצירה: במחיר 55 ₪ (מתוך זה עלות הבובה 50 ₪)
לפרטים והרשמה לפעילות: 050-6688680 / motishvartz@walla.co.il

NAVIGO – ניווט ספורטיבי בפסח, יער בן שמן
שעות הפעילות: בין 10:00-16:00 בימים ג – ד, 3-4/4, בהרשמה מראש.
ניווט ספורטיבי לכל המשפחה (מגיל 6 ומעלה) ובמגוון רמות קושי. אפשרויות הבחירה: מסלול ניווט עממי למשפחות, מסלול ניווט ספורטיבי באופניים או בריצה, ניווט מבוך המתאים לקטנים וגדולים. אורך המסלולים: 2 – 6 ק"מ.
חוויית ניווט מקצועית הכוללת חלוקת מצפנים, מפות וצ'יפים אלקטרוניים. תעודת השתתפות לכל ילד בניווט!
מחיר:120  ש"ח למשפחה / זוג.
לפרטים והרשמה לפעילות: http://navigo.co.il/הצטרפו-לניווט/

טיולי ריינג'רים ביער בן שמן עם בן שמן ריינג'רס
בימי חול המועד, בתאום מראש בלבד    
בן שמן ריינג'רס מציעים טיולי ריינג'רים מסעירים ביער בן שמן.
לפרטים והרשמה לפעילות: 054-6607099

ישובים הבאים אין אפשרות משלוח:
יישובי רמת הגולן וגבול הצפון, יישובי בקעת הירדן, יישובים מעבר לקו הירוק, יישובי עוטף עזה, יישובי הערבה, אילת וים המלח,בתי חולים , משרדי ממשלה, אוניברסיטאות.
לבדיקה פרטנית עבור המשלוח שלך שלח הודעה כאן ונשמח ליצור קשר בהתאם