ניסים ונפלאות בבארות – סיפורו של קיבוץ בארות יצחק

קצת על קיבוץ בארות יצחק:

באֵרוֹת יִצְחָק הינו קיבוץ דתי-שיתופי במישור החוף, הממוקם ממזרח ליהוד. 
הקיבוץ הוקם תחילה בצפון מזרח הנגב, אולם בעקבות נזק רב שנגרם לו ברכוש ובנפש במלחמת העצמאות עבר למקומו הנוכחי.
הקיבוץ נקרא על שם הרב יצחק ניסנבאום, ממנהיגי תנועת המזרחי בפולין שנספה באותה תקופה בגטו וורשה.
ומזכיר בשמו גם את בארותיו של יצחק אבינו בנגב.

הקיבוץ מציע לקבוצות חוויה אותנטית המציגה את הסיפור שמאחורי הקיבוץ שקם מחורבן לתקומה.

ניסים ונפלאות בבארות:

חברי הקיבוץ מזמינים את הקהל הרחב לחוות מפגשים אישיים ומרתקים ולטעום מתחומים שונים בחיי הקיבוץ הדתי, בימי קום הקיבוץ והיום.

בין המפגשים המוצעים:
👈 מפגש עם חנה ברוכי שנולדה בקיבוץ שהוקם לראשונה בנגב – נשמע את סיפור ילדותה המופלא והייחודי דרך חפצים ותמונות שהם אבני דרך בהיסטוריה של כולנו. חנה מציירת את הנופים הנשקפים מחלון ביתה ונתוודע גם להם.
👈 מפגש עם סופר ס.ת.מ – מנחם שניאור המדייק בכתיבת האותיות בספר התורה, במזוזה ובתפילין  – "קלה כבחמורה". נבין כיצד בודקים את כשרות האותיות והקלף.
👈 "מפגש על מקום ,שם והיסטוריה במבט אישי" עם דוד פורת – השם "דוד" עובר מדור לדור במשפחתו של דוד מבלי שיכירו אחד את השני במשך שלושה דורות. דוד, הוא היסטוריון וחבר קיבוץ אשר נולד בבארות שבנגב לאחר שאביו נהרג בקרב. סיפורו מלווה בניסים שקרו בקרב.
👈 סיור בבית הכנסת – נסייר עם נחום ברוכי אל ראש היישוב שם מתנוסס בית הכנסת, אשר תוכנן כך שעל ידי עיצוב ,טקסטורות וצבעוניות נוצרת תחושה של קדושה מיד בכניסה אליו ורב הנסתר מהגלוי.
👈 מפגש עם גבריאל נאור – "החיפוש אחר הדת האמתית" – גבריאל מספר על הנס שהוביל אותו להתגייר בהונגריה ולעלות לישראל.
👈 "רוגע לך-עוגות שמרים של פעם" – הביקור בקיבוץ ילווה עם רגע מתוק, תוצרת "רוגע לך" – עוגות ועוגיות, הנאפות כחלק  ממיזם חברתי לגיל השלישי ב"בית באר" המועדון הפעיל של וותיקי הקיבוץ.
👈 "זוחליה" – ועוד חיות אחרות… "בזוחליה" הבנויה לתפארת של אהרון גל . אהרון הגשים בכוחות עצמו בלבד את חלומו הגדול. המקום נבנה מתוך מחשבה על נוחות הזוחלים ונוחות הבאים לביקור ולימוד בדרך מהנה.

מיזם חברתי לגיל השלישי ב"בית באר" המועדון הפעיל של וותיקי הקיבוץ.

בנוסף,
באירועים מיוחדים (ולמשפחות שרוצות להזמין לקבוצה סגורה), הקיבוץ מציע ביקור מדהים למשפחות,

"באים מאהבה": ביקור בקיבוץ הדתי והשיתופי בארות יצחק

סיור מרתק בקיבוץ שכולו אהבה – לאפייה, לזוחלים ולפרות ברפת…
מתחילים בסדנת אפייה משפחתית משותפת ב"בית באר", משם ממשיכים ל"זוחליה" פוגשים את אהרון שהקים מאהבה את המקום, אשר מספר על הזוגיות בין הזוחלים, כולל ליטוף בעלי החיים.
ולסיום מגלים שאצלנו בקיבוץ "איכות החלב באה מאהבה": ביקור במכון החליבה החדש שלנו וצפייה בחליבה און ליין עם הסבר על התהליך משמוליק מנהל הרפת.

קיבוץ בארות יצחק

 

ישובים הבאים אין אפשרות משלוח:
יישובי רמת הגולן וגבול הצפון, יישובי בקעת הירדן, יישובים מעבר לקו הירוק, יישובי עוטף עזה, יישובי הערבה, אילת וים המלח,בתי חולים , משרדי ממשלה, אוניברסיטאות.
לבדיקה פרטנית עבור המשלוח שלך שלח הודעה כאן ונשמח ליצור קשר בהתאם