פסטיבל שבועות "חגיגה בלבן בחבל מודיעין"

לכבוד שבועות עמותת תיירות חבל מודיעין מזמינה לחגיגה של פעילויות לכל המשפחה ∙ חגיגה ביקבים ובמחלבות ∙

חגיגה של סדנאות, סיורים ומפגשי אמן ומגוון אטרקציות מיוחדות לחג 25/5-3/6/17.

פסטיבל שבועות 'חגיגה בלבן בחבל מודיעין' מתקיים זו השנה השישית בהפקת עמותת תיירות חבל מודיעין באתרי התיירות ובמשקים החקלאיים ברחבי החבל. הפסטיבל מציע טעימה מאתרי התיירות שבמרחב הכפרי של יערות בן שמן ומאפשר למשפחות ליהנות מחיבור אמיתי לטבע ולאדמה.

לכבוד חג השבועות, מרחבי חבל מודיעין ילבשו לבן ויציעו חוויות חקלאיות אותנטיות של קציר חיטים, טחינת גרעיני חיטה, הפעלת כלי דגן ועוד שלל פעילויות לכל המשפחה. לצד אלה יתקיימו במחלבות וביקבים אירועי טעימות מיוחדים המשולבים בירידי תוצרת מקומית, סיפורי יין ועוד.

השנה, יתקיימו ברחבי החבל שלל חגיגות מיוחדות: בבני עטרות יתקיימו מפגשי אמן וסדנאות מיוחדות במסגרת בתים פתוחים. בכפר חשמונאי בשילת יחגגו את חג הלחם ויעלו את ההצגה מגילת רות, בפארק נאות קדומים יתקיימו חגיגות הקציר, בחוות הזיתים אלאדין שבכפר רות יקיימו סיור בעקבות שבעת המינים, בכפר הנוער בן שמן יתקיים טקס שבועות המסורתי ועוד ועוד…

להלן פירוט של הפעילויות במסגרת הפסטיבל:

חגיגות הקציר בפארק נאות קדומים חמישי ה 1/6 בין השעות 09:00-12:00

פארק נאות קדומים הוא מסע קדום אל ארץ התנ"ך, בו נשתלו צמחי ארץ ישראל העתיקה, נחפרו ושוחזרו מתקנים חקלאיים קדומים וכמובן, גידלו שדות חיטה גדולים, מושלמים לקציר של חג השבועות. לכבוד החג, בנו בפארק סיור מיוחד, המתמקד בשמותיו השונים והמגוונים של שבועות. הסיור לוקח את המבקרים בחזרה אל העבר, ומביא אותם לחוות ולהתנסות כיצד פעלו בני ישראל בהכנות אל החג. על מנת להבין את השם חג מתן תורה, המבקרים יתנסו בכתיבה על קלף, בעזרת קולמוס ודיו, באותו האופן בו כתבו את ספר התורה.

את חג הקציר ילמדו להכיר על ידי שחזור מלאכות קדומות, ממש כפי שעשו אבות אבותינו, על מנת ליצור קמח. מתנסים בקציר החיטה, שימוש בגורן עתיקה בה מפרידים את גרעיני החיטה מן המוץ והתבן ובטחינת גרעיני החיטה באבני ריחיים עד לקבלת הקמח.

החלק הטעים ביותר בסיור הוא ההתייחסות אל חג הביכורים, שם מבקרים בגני שבעת המינים הקסומים, ומשתמשים בקמח הטחון על מנת לאפות פיתות בטאבון, אותן יאכלו המשתתפים לצד גבינות אותן יגבנו ממש כמו פעם.

מתי: יום חמישי, 1/6 בין השעות 9:00-12:00. הסיור יוצא בשעה 9:15 בדיוק. בהרשמה מראש בלבד

מחיר: 40 ₪ למשתתף (מעל גיל 3). כרטיסים בהנחה באתר עמותת תיירות חבל מודיעין!

לפרטים והרשמה: 08-9770770 ובאתר: www.n-k.org.il

 

שבועות במרכז הצלה וחינוך, פארק הקופים במהלך כל ימי הפסטיבל

מרכז הצלה וחינוך פארק הקופים מציע סיור מפגש עם קופים מכל העולם, ג'ימבורי ענק, ספורט אתגרי לילדים, סדנאות יצירה והפתעות נוספות.

מתי: פתוחים במהלך כל ימי הפסטיבל.

מחיר: 48 ₪ (הנחה לרכישה און ליין באתר עמותת תיירות חבל מודיעין www.thm.org.il)

מפגש מיוחד במרכז הצלה וחינוך פארק הקופים, עם ד"ר נגה שני – יתקיים ביום חמישי, 1/6 בשעה 20:00. המפגש המרתק יעסוק במשבר הכחדת המינים העולמי והעלמות היערות הולכים וגדלים, עם ד"ר נגה שני, מומחית לאקולוגיה פוליטית, חוקרת קופים ומנהלת פרויקטים של שימור טבע בפרו.

מחיר השתתפות: 15 ₪. בהרשמה מראש בלבד.

לפרטים והרשמה: monkeypk@netvision.net.il / 08-9285888

 

"חג הלחם" בכפר חשמונאי, שילת │ 30-31/5 ו 1/6 החל משעה 10:30

הסבר על מהות חג הלחם האוניברסאלי בעת העתיקה אצל בני ישראל ובקרב עמי המזרח התיכון- כחג הודיה לקבלת יבולי הדגן. כמו כן, תתקיים ההצגה "מגילת רות" על ידי המשתתפים. חוויה של ממש עם תלבושות, טקסטים ובימוי. עוד בפעילות, תצוגה מרשימה של כלי דגן כגון מורג חרוץ, מזרה לזריית עומרים, אבני ריחיים מבזלת לטחינה, כברות מעור עיזים לסינון ומגלי קציר. הפעלת כלי הדגן שבתצוגת הדגן על ידי הילדים, אפיית פיתות טעימות מתובלות בזעתר ותה צמחים מזוטא לבנה. בסיום, ישנה אפשרות להישאר לפיקניק עצמאי. משך הפעילות כ- 3 שעות.

מתי: 30-31/5 ו- 1/6 בשעה 10:30

מחיר: 35 ₪ למבקר מגיל 3.5 ומעלה. התשלום בכניסה במזומן.

לפרטים והרשמה: זוהר ברעם 0544480463 / kfarhash@012.net.il

 

שבועות בחוות הזיתים אלאדין, כפר רות במהלך כל ימי הפסטיבל

סיור בחווה בעקבות שבעת המינים. מסע חוויתי לחיפוש שבעת המינים בחווה. במסגרת הפעילות מפרידים את גרעיני החיטה מהשיבולת, טוחנים חיטה לקמח, מכינים לאפות טעימות ואת תבלין הזעתר, מאכילים תרנגולות, שותלים צמח מרפא בעציץ שלוקחים הביתה למזכרת ועוד..

מתי: פתוח כל ימי הפסטיבל, השתתפות בסדנאות בתאום מראש. מיוחד לכבוד הפסטיבל – ביום שבת 27/5 יתארח בחווה מספר סיפורים לאורך היום במאהל הבדואי המצוי במקום.

מחיר: תשלום במזומן/שיק 35₪ למשתתף

לפרטים והרשמה: 054-3141822/4 אורנה

 

חוות ילדי הטבע, בני עטרות במהלך כל ימי הפסטיבל

לאלו המחפשים להתרחק קצת מחיי היומיום הסוערים לטובת שלוות המושב, המקום הוא חוות ילדי הטבע. שם ניתן ליהנות ממגוון אטרקציות ופעילויות חווייתיות תחת קורת גג אחת.

בחווה מפגש ישיר עם מכרסמים, עופות, תוכים, יונקים, חרקים, טורפים, דו חיים וזוחלים, אפיית פיתות בטאבון, פינת יצירה ענפה הכוללת דפי צביעה, ציור על קנבס ויצירה בגבס, שאפשר לקחת הביתה למזכרת. במקום פינת ישיבה מסודרת ומוצלת ובה עמדת שתייה חמה וקרה וכמובן, ארטיקים לימי הקיץ החמים.

מתי: במהלך כל ימי הפסטיבל. שעות פעילות 09:00-18:00

מחיר: 25 ₪ לילד, 15 ₪ למבוגר.  לפרטים והרשמה: 050-6889709

 

טקס שבועות המסורתי בכפר הנוער בן שמן יום חמישי ה- 25/5 החל מהשעה 19:00

כפר הנוער החקלאי, בן שמן, יציין את חג השבועות בטקס מסורתי בהשתתפות חניכי, בוגרי וידידי הכפר. לצד טקס שבועות המסורתי, תוצג בכפר תערוכה חקלאית ובסיום הטקס תתקיים הרקדה. מומלץ להצטייד בנעלי הליכה נוחות, הטקס מתקיים בשטח חקלאי.

ללא תשלום!

מתי: טקס שבועות -יום חמישי, 25/5 החל מ 19:00

לפרטים: www.ben-shemen.org.il

 

סיור מודרך בכפר הנוער בן שמן יום חמישי ה- 1.6, בהרשמה מראש

בכפר נוער חקלאי ציוני הטובל בירוק ומשמר חוויית טבע, מרחבים פתוחים ומפגש אמיתי עם בעלי חיים ועם תוצרת חקלאית לסוגיה. הכפר משמש בית חם לקהילה חינוכית. במסגרת הפסטיבל יתקיימו ביום חמישי ה 1/6, סיורים בכפר וביקור במרכז המבקרים "מוזיאתר" הפועל במקום ומפגיש את המבקרים עם ארץ ישראל היפה של פעם, עם אורח חיים ציוני מסוג אחר, פרויקט חינוכי ייחודי וטכנולוגיה חקלאית מתקדמת.

ללא תשלום! הסיורים בהרשמה מראש בלבד.

מתי: יום חמישי 1/6. הסיור יצא בשעות: 10.00 ו- 12.00 בהרשמה מראש בלבד.

לפרטים והרשמה:  info@thm.org.il

 

סיור מזמר ביער בן שמן בשיתוף קק"ל │ יום רביעי, חג שבועות 31/5, בהרשמה מראש

סיור מיוחד לכבוד הפסטיבל בה מדריך מזמר עם אקורדיון ילווה את המטיילים באתרים הקסומים של יער בן שמן, בלוויית שירי ארץ ישראל הישנה והטובה.

ללא תשלום! בהרשמה מראש בלבד.

מתי: חג שבועות 31/5/2017, הסיור יצא בשעות 11:00, 14:00 ו- 17:00.

לפרטים והרשמה: קו ליער 1800-350-550

 

ניווט משפחתי חווייתי ביער בן שמן, בהדרכת מרכז סיור ולימוד – 'בשבילוד' | 1.6.17 בשעה 9:00

לאחר קורס מזורז בקריאת מפה ודגשי בטיחות נצא לדרך. על כל חוליה להספיק להגיע למספר רב ביותר של נקודות בזמן הקצוב, לחפש משימה ולעשותה על הצד הטוב ביותר.  המשימות יכללו היכרות עם האזור: טבע, מורשת וסיפור האזור. משך הפעילות: כ – 3 שעות.

ללא תשלום! בהרשמה מראש בלבד.

מתי: יום חמישי 1/6/17 בשעה: 9:00

לפרטים והרשמה: לילך 054-2545104 / Bishvilod.office@gmail.com

 

סיור "גיבורים בשביל ישראל" בהדרכת מרכז סיור 'בשבילוד' | 29/5/17 בשעה 17:00

טיול חוויתי על תוואי שביל ישראל, החוצה את חבל מודיעין. נתחיל במצפה השניים על תל גימזו – הממוקם בפאתי יער בן שמן ובו נקודת הנצחה מיוחדת לזכרו של יונתן איינהורן, בן מושב גמזו ותצפית לארבע רוחות השמיים. משם נצעד לחורבת רגב, גבעה נישאה בה נמצאו שרידים מתקופת המשנה (הביזנטית) ושרידי כפר ממלחמת העצמאות. נספר את סיפור חיילנו האמיצים שנלחמו במסירות בקרבות בן שמן. נחזור רגלית לגמזו- מקום חניית הרכבים. משך הסיור – כ 3 שעות.

ללא תשלום! בהרשמה מראש בלבד.

מתי: יום שני 29.5.17, שעת יציאה: 17:00.

לפרטים והרשמה: לילך 054-2545104 / Bishvilod.office@gmail.com

 

חגיגת סדנאות ומפגשי אמן:

בתים פתוחים בבני עטרות יום שישי, 26/5 בין השעות 09:00-15:00

תושבי ואמני בני עטרות פותחים את בתיהם ומציעים מפגשים וסיורים מרתקים שונים, ביניהם: מפגש אמן בסטודיו של הצלם אלדד מאסטרו, ביקור בביתה של אמנית הקרמיקה אסנת שמעוני מזרחי, הבראנץ' המעולה של וילה וילהלמה טעימה מיינות היקב, סיור מרתק בסטודיו התכשיטים של סיגל גרין, סיור בחוות "אור וצבע בטבע" ומפגש מגדלי הזוחלים הארצי בחוות ילדי הטבע… הכל ביום שישי אחד מיוחד לכבוד הפסטיבל!

נפגשים בכניסה לישוב בני עטרות, במתחם 'הכפריה – משק זיידמן' לקבלת מפת הישוב ויציאה לדרך!

לפירוט הבתים המשתתפים לחץ כאן!

סיור מודרך בישוב יצא בשעות 10:00, 12:00 ו- 14:00. מומלץ לשריין מקום מראש info@thm.org.il

מתי: יום שישי, 26/5, בין השעות 09:00-15:00

לפרטים: 03-9728999 / info@thm.org.il

 

עם הבובות של סבא מוטי – להוציא חיוך מעץ, גינתון יום שישי, 2/6 בין השעות 10:00-14:00

סבא מוטי פותח את שערי הסדנא שלו ומזמין לטיול בעולם קסום אפוף שבבי עץ וניחוח נסורת. בגלריה של הסבא תתקיים תצוגה בה ניתן יהיה לראות בובות עץ מיוחדות, מעשה ידיו של הסבא. בובות קטנות וגדולות, על מתקנים מיוחדים, בובות מלאות פרטים ועוד…

לסבא מוטי סדנת אומן וגלריה ובהן הוא הופך בולי וגזרי עץ לבובות ומתקני שעשועים מלאי קסם ושופעים בהומור ופרטים. ביום שישי 2/6 יתארח אצל סבא מוטי אקרובט ואמן בועות סבון במופע מיוחד לכל המשפחה!

כתובת: מושב גינתון משק 45­­ (waze – הבובות של סבא מוטי)

פעילות ללא תשלום! מתאים לכל גיל!!

מתי: ביום שישי 2/6 בין השעות 10-14 ושבת 3/6 בין השעות 10-16

לפרטים והרשמה: מוטי: 050-6688680 / motishvartz@walla.co.il

 

חוויית שבועות בטירת יהודה – סדנה משולבת עם טלי חן ואורנה קארו I ימים חמישי-שישי, 1-2/6

חוויה חד פעמית המשלבת סדנת יצירה בקרמיקה עם האמנית אורנה קארו, לצד סדנת 'מאסטר כיף' טעימה במיוחד עם טלי חן – הכל בכרטיס אחד! שילוב מיוחד של סדנה יצירתית של קליעת סלים אישיים או משפחתיים מקרמיקה עם אורנה (הכלים המוכנים ימסרו בתאום כעשרה ימים לאחר שריפה בתנור) עם סדנת הכנת פיצות ווופל בלגי עם פירות עם טלי.

מתי: ימים חמישי ושישי 1-2/6 בשעה 10:00-12:30.

מחיר למשתתף: 120 ₪. בהרשמה מראש בלבד! הפעילות מותנית במינימום משתתפים.

לפרטים והרשמה: טלי- 058-4854858 / אורנה – 052-3811485

 

'הדרך להתבונן, הדרך לצלם' – סיור צילום פעיל במושבה הטמפלרית וילהלמה,  בני עטרות שישי, 2/6 בהרשמה מראש

בסטודיו הממוקם באסם עתיק ובין חצרות הבתים המיוחדים של המושבה, אלדד מאסטרו יפתח בפני המשתתפים אפשרות להבחין בשפע אלמנטים טבעיים וארכיטקטוניים על יופיים ורבגוניותם.

אלדד, צלם, אמן ופוטו תרפיסט, מאמין כי אפשר לאמן את העניים להתבונן על הדברים המוכרים באור חדש וכך לשנות את נקודת המבט שלנו וההבנה את העולם ואת עצמנו.

הצילום בסדנא בטלפונים הניידים של המשתתפים, כולל צ'ופר מיוחד – הדפסה איכותית מידית של תמונה אחת 2030 X  לכל משתתף.

מתי: יום שישי 2/6 בשעה 9:30-12:30. הפעילות מתקיימת בהרשמה מראש.

מחיר מסובסד מיוחד לפסטיבל שבועות: 40 ₪ למשתתף.

לפרטים והרשמה: אלדד מאסטרו054-5905907  / maestroe@zahav.net.il /

www.eldadmaestro.com

 

אסנת שמעוני מזרחי, סטודיו קרמיקה בני עטרות במהלך כל ימי הפסטיבל

בסטודיו יתקיימו סדנאות להורים וילדים ולמבוגרים בנושאי החג: קליעה בחימר ויצירת סלסלות קרמיקה. פיסול ענבים תאנים ועוד. וגם יצירת מגשים עם הטבעת עלים אמיתיים של גפן תאנה ורימון.

מחיר: סדנת מבוגרים לשעתיים: 100₪ כולל צביעה. הורים וילדים לשעה וחצי : 70₪ [הורה וילד]

מתי: במהלך כל ימי הפסטיבל. שעות פעילות: 10:00-16:00. הפעילות מתקיימת בתיאום מראש בלבד.

לפרטים והרשמה: אסנת: 054-8065418

 

חגיגת שבועות קולינרית:

 

מחלבת מרקוביץ, נחלים  

המחלבה הייחודית מתמחה בייצור גבינות בעבודת יד, המכילות חלב כבשים מפוסטר. במחלבה גבינות מקוריות בשילוב פירות שבעת המינים. לכבוד שבועות שעות פתיחה מיוחדות – 'מארחים במחלבה' – בימים חמישי 25/5, ראשון ושני 28-29/5 החנות פתוחה עד שעה 20:30 רצוף, ומארחת בחצר המחלבה מיצרני ואמני חבל מודיעין.

ביום שישי 2/6 בשעות הבוקר מתקיימת במחלבה סדנת טעימת גבינות, עם הגבן אהרון מרקוביץ' ללא תשלום, בתאום מראש בלבד.

מתי: שעות פתיחה של המחלבה: ראשון – חמישי: 8:00-19:00, שישי 8:00-13:30. רח' שניר 28, נחלים. לקראת החג, בימים חמישי, ראשון ושני פתוח רצוף עד 20:30.

סדנת טעימת גבינות שישי 2/6 בשעה 9:00. (ללא תשלום, אך בתאום מראש בלבד).

לפרטים: 03-933-2797

 

מחלבת דורון מן הטבע, נחלים

מחלבה ביתית המייצרת גבינות איכותיות מחלב טרי של עיזים, כבשים ופרות הגדלות במקום. מבחר גדול של גבינות ויוגורטים הנעשים על פי מסורת משפחתית רבת שנים.

שעות פתיחת החנות: ימים א-ה: 9:00-18:00, יום ו': 8:30-14:00. רח' חרמון 83, נחלים.

 

חגיגת שבועות ביקבים:

 

טעימות וסיפורי יין, יקב נטוף, כפר טרומן

מאיר וזאב, יינני היקב בסיפורי יין אישיים. לצד טעימות של יין וגבינות, תתקיים גם מכירה מיוחדת מיינות היקב.

פעילות ללא תשלום!

מתי: בחג שבועות 31/5 משעה 10:00 עד 15:00.

לפרטים והרשמה: 052-2508424, 052-8408424

 

יקב גינתון, גינתון

אירוע טעימות יין וגבינות כמיטב המסורת, בליווי מוזיקה חיה.

מתי: יום ה', 25/5 החל מ 19:30

ביום שישי 26/5, אירוע טעימות יין החל מ 10:30 עד 14:00 פעילות ללא תשלום!

כתובת: הזית 19 מושב גינתון.

לפרטים והרשמה: דורון 052-2584421

 

יקב רות, כפר רות

טעימות יין וגבינות לקראת חג השבועות.

פעילות ללא תשלום!

מתי:  ביום שישי, 26.05.17, בין השעות 10:00-14:00

לפרטים: 08-9761800/ ruthvineyard@gmail.com

 

יקב וילה וילהלמה , בני עטרות

טעימות יין  ללא תשלום! לצד  הבראנץ' העשיר המוצע ביקב בימי שישי.

מתי: בימי שישי ושבת בין השעות 9:00 – 16:00.

לפרטים והרשמה: 03-9721988

 

HTMLine - בניית אתרים  |  FRESH - עיצוב גרפי