טו בשבט בחבל מודיעין

  לכבוד טו בשבט בחבל מודיעין: ביום שישי 18/1 – יריד תוצרת מקומית מחלבת מרקוביץ, נחלים, סיור "סודות הטבע" בפארק נאות קדומים, ובתאריכים 20-22/1 – פעילות לכל המשפחה בכפר חשמונאי בשילת.

  יריד תוצרת מקומית במחלבת מרקוביץ, מושב נחלים
  יום שישי 18/1 9:00-13:00

  פירות וירקות טריים, מאפים מהטאבון, אוכל לשבת, קפה ובירה מהחבית, עוגות ובלינצ'ס, פירות יבשים, קרמיקה, תכשיטים, קוסמטיקה טבעית ועוד…
  הכל ביריד לכבוד טו בשבט במחלבת מרקוביץ, מושב נחלים.
  טלפון: 03-9332797

  "סודות הטבע" – ט"ו בשבט בפארק נאות קדומים
  יום שישי, 18 בינואר, י"ב בשבט, בשעה 12:30.

  סיור בוטניקה מרתק למשפחות. איך יודעים בת כמה כלנית? האם לכל עלי הרקפת ציור זהה על העלה? איפה ניתן למצוא 'שדה תעופה' של חרקים בין פרחי הבר? וגם הכנת תבלין מאזוב מצוי והכנת תה טבעי מצמחים שלוקטו במהלך הסיור
  הטבע הוא מקום מסקרן, במיוחד עבור ילדים. כל ביקור בחיק הטבע מעלה שאלות רבות על נפלאות הצמחים השונים, ועל ה"סודות" אותם הם מסתירים. לכבוד ט"ו בשבט, משפחות חובבות טבע מוזמנות להגיע לסיור בוטניקה מרתק בפארק נאות קדומים, ולשמוע מפי מדריכי הפארק את התשובות לשאלות המעניינות. איך אפשר לדעת בת כמה כלנית? האם לכל עלי הרקפת יש ציור זהה על העלים? אילו פרחים הם עונתיים? מה תפקידם של חלקי הצמח השונים? ואיך עובדת מערכת היחסים המיוחדת של הצמחים עם החרקים הסובבים אותם?
  הסיור עובר במגוון נופי צומח ובין מתקני מים ומתקנים חקלאיים קדומים. במהלך הסיור לומדים להכיר גם את הצד הקולינרי יותר של הצמחים, עם הכנה של תבלין טבעי מעלי האזוב המצוי והכנת תה טבעי ובריא מצמחים שמלקטים במהלך הסיור.
  "סודות הטבע" – הסיורים יתקיימו ביום שישי, 18.1.2019, י'ב בשבט תשע"ט, יציאה לסיור בשעה 12:30 – מומלץ להצטייד בארוחה קלה, משך הסיור כשעתיים וחצי.
  מחיר 40 ₪ למשתתף מגיל 4
  לפרטים נוספים 08-9770770 ובאתר: www.n-k.org.il

  טו בשבט בכפר חשמונאי בשילת.
  בתאריכים 20-22 בינואר 2019 תתקיים בכפר חשמונאי בשילת פעילות מיוחדת לכל המשפחה לכבוד טו בשבט.
  התכנסות בשעה 10.30 במרכז המבקרים והרצאה קצרה על מהות ט"ו בשבט במקורות, והתחדשות הצמחייה בעקבות גשמי החורף. הסבר מטאורולוגי מיוחד מדוע שנה זאת גשומה יותר מקודמותיה שהיו שחונות.
  ובהמשך פעילויות מגוונות לילדים, הכוללת בין היתר הפעלת בית הבד העתיק ליצור שמן זית, הכנת שקיות עם צמחי מרפא ותבלין הגדלים בר בין סלעי כפר חשמונאי והסבר על התועלת שבהם כתוספי מזון ולרפואה עממית.
  עוד תתקיים הכנת נרות שמן דמויי חשמונאיים מחימר ע"י הילדים, הדגמת טביעת מטבעות חשמונאיות
  ביקור בכפר הביקתות הקדמון של נוח, כתיבה בקולמוסים, מטווחי חץ וקשת ועוד..
  משך הפעילות כשעתיים וחצי.
  מחיר: 35 ₪ ילד / מבוגר (התשלום במזומן)
  כולל כיבוד קל – שתייה חמה ועוגה.
  בתאום מראש: 0544480463, זוהר ברעם מייסד הכפר החשמונאי ומנהלו.

  FEEDBACK

  Description

  Accessibility Statement